חיפוש
  • maizles1

אז מה זה פיזיותרפיה?

אם ישאלו אותך מה זה פיזיותרפיה, כנראה שהאסוציאציה הראשונה שתעלה בראש של רובינו היא כניסה לאיזה חדר כזה שמלא בנרות ריחניים ובאמצע עומדת מיטת עיסוי, שלצידה יש כל מיני שמנים. או אולי איזה תרגיל עם גומיות בשלל צבעים וקפיצה על רגל אחת.

אזזזז אתם קרובים.... אבל לא ממש‼️

פיזיותרפיסט הוא מומחה לתנועה, בעל ידע נרחב מאוד באנטומיית שריר שלד עם מאות שעות לימוד של קורסים הקשורים לרפואה ולטיפול.

בעצם פיזיותרפיה זהו מקצוע קליני, כלומר טיפולי, הדורש מהפיזיותרפיסט לקחת את כל מה שהוא למד במהלך התואר ולזקק💎 את זה ליצירת טיפול רלוונטי המתאים אישית לכל מטופל.

שימו לב! לא כל מקצוע הוא מקצוע קליני. לדוגמה רוקח מבין המון בתרופות ויודע בדיוק איזה תרופה ניתנת באיזו מחלה, אבל הוא לא רשאי לתת תרופות ללא הוראת רופא.

על מנת להיות פיזיותרפיסט צריך לקבל תואר ראשון 👨‍🎓בפיזיותרפיה מאחת האוניברסיטאות בארץ (ולא, אין בוינגייט פיזיותרפיה😜). בנוסף, פיזיותרפיה הוא מקצוע שמפוקח על ידי משרד הבריאות! לעומת הרבה מקצועות טיפוליים אחרים שלא.

לפיזיותרפיה 4 מסלולים עיקריים:

פיזיותרפיה נשימתית- בעיקר תפגשו אותם במחלקות ביתי החולים, עוזרים לאנשים לאחר ניתוחים שמתקשים בתהליך הנשימה ותפקידם הוא להחזיר את הנשימה למצב התקין.🦸‍♂️

פיזיותרפיה לילדים- עוסקים בהתפתחות הילד, ליווי בתהליך ההתפתחות התקין של הילד והתערבות כאשר ישנה התפתחות לא תקינה.

נוירולוגיה- פיזיותרפיה העוסקת בשיקום לאחר שבץ מוחי, פגיעות ראש או פגיעות חוט שידרה. בגדול שיקום כאשר נפגעת מערכת העצבים.

שריר שלד- פיזיותרפיה העוסקת בפציעות אורתופדיות ובשיקום לאחר ניתוחים אורתופדיים או שברים. בתוך זה נכנסים לדוגמה כאבי גב, שיקום אחרי ניתוחים כמו שחזור רצועות, תפירת גידים פציעות ספורט ועוד.

❓❓אז מה עושים כשמגיעים לפיזיותרפיסט אתם שואלים❓❓

תחילה תעברו ראיון על מנת להבין את מקור הבעיה, לאחר מכן תעברו בדיקה שבסיומה תקבלו אבחנה.

לאחר האבחנה, לפיזיותרפיסט כלים רבים כמו תרגול של שרירים רלוונטיים, טיפול ידני, אלקטרותרפיה (מכשור רפואי) ועוד.

כל כלי הוא עולם ומלואו ,והפיזיותרפיסט שלכם ידע לשלב בין צורות הטיפול ולהתאים לכם אישית את הטיפול הטוב ביותר! (אל תדאגו! על כל צורת טיפול יהיה פוסט נפרד תמשיכו לעקוב!!)

אז אל תתפשרו על פחות מפיזיותרפיסט!! 👑😜😜 מוזמנים להתייעץ בכל שאלה ולשלוח הודעה בעמוד או להתקשר!

רק בריאות‼️‼️

2 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מתי לאחרונה אמרו לכם שאתם עקומים?

כמה פעמים קרה לך שהלכת לרופא כי כואב לך הקרסול, הוא הסתכל, בדק וקבע שיש לכם פלטפוס. או שכאב לך הגב והרופא אמר שיש לכם קשת גדולה מידי בגב. הדברים האלה קורים מידי יום. קביעות נחרצות על ידי אנשי מקצוע מע